3 Nisan 2013 Çarşamba

Yarışma Var Kitap Limanında..

Benim Facebook Kitap Sayfamda Şuan Altın Bilek Yayınları(http://www.altinbilekyayinlari.com/) 'na ait Güven kitabının yarışması var..!

Kitap Limanı Sayfa linki ..Yarışmaya katılmak için kurallar linktedir..Son 1 gün kalmıştır.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=440555552695350&set=a.225654660852108.56916.225632300854344&type=1&theater

Peki Güven kitabı ne anlatıyor ?


Bernard Longueville, Sienna'ya geldiğinde, orada sadece 2 gece kalmayı planlıyordur ama yaşam karşısına güzel bir kız olan Angela Vivianı çıkartır. Siennanın doğal güzelliği içinde, aniden karşısına çıkan bu güzel kızı, çizmekte olduğu resme dâhil eden Bernard, artık kendisini Sienna'dan uzaklara taşıyacak herhangi bir nedene sahip olmadığını görür şaşırarak. Aşk, hiç bilmediği bir anda karşısına dikilmiş ve onu başka birine çevirmeye başlamıştır bile. Bu hırçın kızın çaldığı kalbine rağmen, kendisine çılgın bir bilim adamı diyen Gordon Wrightın yanına gider ve arkadaşının da aynı kıza aşık olduğunu öğrenir. Angela ile evlenmek isteyen Gordon ile tartışır ve onu bu karardan caydırmaya çalışır. Bunu başarır da. Bernard birkaç yıl sonra yeniden karşısına çıkan Angelayı ne kadar derinden sevdiğini anlayacak ve sonunda kendisine evlenme teklif edecektir.

Henry James, edebiyattaki ve dönemi anlatmadaki ustalığını daha ilk yazılarından itibaren göstermiş olan büyük bir yazar ve düşünürdür. Güven, Henry Jamesin kendi yaşamında da karşı karşıya kaldığı bir ikilemi gözler önüne serer. Mantık ile duygular arasında kalmış bir adamın iç dünyasını, dönemin yaşantısını ve pek çok önemli değer yargısını vurgulayan Güven, Jamesin baş tacı edilecek romanlarından biridir.

Yaşamında mükemmel kararlar alınamayacağının, her şeyi doğru yapmanın mümkün olmadığını ve çoğu kez hem mantık hem de duyguların ortak bir çözümde bir araya getirilmesi gerektiğini, James kadar ustaca ve şiirsel anlatmak zor, Klasik İngiliz Edebiyatının dev ismi Henry James, Güven romanı ile sonunda Türkçede...


HENRY JAMES

İngiliz edebiyatının usta kalemi, büyük yazar HENRY JAMES'in en iyi 5 romanından biri kabul edilen ve kendi yaşamından kesitler sunduğu düşünüldüğü için daha da çarpıcı hale gelen romanı GÜVEN, yazılışından bu yana artan bir ilgiyle okunmaya devam ediyor. Türk yayıncılık dünyasındaki bir büyük eksiği daha gideren bu kitap, dönemi anlatışı, atmosfer kurgusu ve karakterlerinin gerçekliği ile öne çıkıyor. London Times gazetesinin geçtiğimiz 100 yılın en etkili 100 İngiliz romanı statüsüne soktuğu Güven, dünyada 50'den fazla ülkede de yayınlanmıştır. Üzerine eleştiriler yazılan, hatta biri İngiltere, biri Avusturya'da olmak üzere, eseri değerlendiren en az 2 kitap yazılmış olan GÜVEN romanı, şimdi Türk okurunun kendisini keşfetmesini bekliyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder