22 Temmuz 2013 Pazartesi

Herşey Goethe'nin Faust kitabını yazmasıyla başladı ve şimdi karşınızda BİR BAŞKA FAUST kitabının Tanıtımı !Gurur ve büyük bir heyecan ile Delidolu Kitap'dan çıkan ''Bir Başka Faust '' tanıtımını yapmaktan şeref duyarım :)
Çok mu resmi oldu ne ^.^
Neyse ben şimdi daha fazla dayanamayıp nadir yaptığım kitap tanıtımlarından birine başlayayım ..:)
''Öncelikle geçen bana sormuşlar neden kitap Tanıtımı yapmıyorsun sık sık diye Gerçekten benim merakımı kazanmayan ve kitabın güzel olup olmadığından emin olmadığım kitapların tanıtımını yapmıyorum .:)  )

Güzel olduğuna inandığım ve okumak için sabırsızlandığım kitabın işte Kapak Resmi , İç Bölümleri ve Tanıtım yazısı ''


Kitabın Konusu :

Klasik bir edebiyat eserinden çağdaş bir başyapıt yaratmak...

Daniel ve Dina Nayeri kardeşlerin, yayımlandığı her ülkede büyük yankı uyandıran "Bir Başka" serisi, dünya edebiyatına mal olmuş klasik eserlerin modern çağa uyarlanarak yeniden yorumlanmasından doğan sıra dışı bir edebiyat projesi. Bu projenin ilk meyvesi ise Goethe'nin ölümsüz eseri Faust'tan esinlenerek kaleme alınmış Bir Başka Faus...

Bir Başka Faust, şeytanla bahse giren insanoğlunun zaaflarını, hırslarını, sırlarını ve sınırlarını gözler önüne seren esrarengiz bir kurguyla buluşturuyor okurlarını.

"Yetenekli" çocukların hayatlarını cehenneme çeviren Marlowe Okulu'na hoş geldiniz! Aynı gece, dört ayrı şehirde, dört çocuk ortadan kaybolur. Aradan yıllar geçse de onları ne gören olur ne de onlardan bir haber alan... Ta ki bu seçilmiş çocuklar genç, tuhaf ve bir o kadar güzel bir kadın olan Madam Vileroy ile birlikte New York'taki özel bir partide ortaya çıkana kadar. Madam Vileroy'un "Faust"lar olarak adlandırdığı bu gençlerin insanüstü yetenekleri ve gizemli yaşam öyküleri, yeni kaydoldukları Marlowe Okulu'na, onlardan önce ulaşmayı başarmıştır.

Madam Vileroy tarafından bu gençlere bahşedilen yetenekler, onların Marlowe'da kısa sürede sivrilmelerine sebep olur. Hile yapmak, çalmak, yalan söylemek ve zaman-mekan kavramlarıyla oynamak gibi konularda özel meziyetleri olan bu gençlerin yapamayacakları şey yoktur. Ancak, Madam Vileroy'un sunduğu bu özel güçlerin gittikçe karanlıklaşmaya başlayıp daha karmaşık bir hal almasıyla işlerin rengi değişir. Amaçlarına ulaşmak için şeytanla pazarlığa oturmuş lanetli bedenlerin açığa çıkardığı bazı şok edici sırlar, affedilmesi güç günahlardan bile daha korkutucudur.

İnsanların ruhunu mesken tutan yüzyıllık bir dilemma, yepyeni bir anlatım biçimi ile günümüz dünyasına taşınarak, ürpertici bir okuma deneyimi sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Goethe kaleminden Faust'un filmi aktarımı ..

Birkaç filmden kareler
 

Goethe Faust kitabının görseli

İşte ''BİR BAŞKA FAUST'' kitabının çıkma nedeni :)

Şimdiden Keyifli Okumalar Dilerim ^.^

 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder