2 Mayıs 2017 Salı

KitaplaMola II Kız Arkadaşım 9 Kuyruklu Bir Tilki Blog Turu / Yorum & Soundrack


Kitapla Mola kızlarının hiç kuşkusuz en keyifli yaptıkları turlardan biri olan Kız Arkadaşım 9 Kuyruklu Bir Tilki aslında Kore Draması olarak çıkan daha sonra Olimpos Yayınları sayesinde kitap kurtları ile buluşan son çıkan kitaplardandır. 

Kalbim şuan nasıl atıyor . Nasıl heyecanlıyım anlatamam. Sizlere biraz kitabı anlatıp daha sonra dizide geçen müzikler ve sahnelerle ilgili detaylar vereceğim .

Turumuzun ilk günü ve karşınızdayım. Diger günler ve detaylar için instagram hesabımıza ugramayı unutmayın derim.😍

Bu Dokuz Kuyruklu Tilki ne derseniz Kore'nin bilinen korku salan hikayelerinin baş kahramanıdır. Ama aslında bir Gumiho güzelliği ile tüm erkekleri büyülecek , özel güçlere sahip bir tilkidir.

Büyükannesi tarafından hapsedildiği tablodan bizim zengin çocuğumuz Dae Wong sayesinde kurtulur ancak Dea Wong ve onun korkaklığı ciddi bir kaza geçirmesine sebep olur. Gumiho kendi yaşam enerjisini veren Boncuğu (ne olur bana bu boncuk ne demeyin anlatamam bu yüzden aşağıdaki resmi sizlele buluşturuyorum) verir ve yeniden hayat bulmasını sağlar. 

Dae Wong durmadan iştahla et yiyen Gumiho'muzdan korkar , kaçar ,yapmadığını bırakmaz ama bizim hiç birşeyden anlamayan Gumiho'muz bir an olsun peşini bırakmaz. 

Zorlu bir aşk ikisini birbirine bağlar. 

Ama yoook öyle kolay degildir herşey , kalbi kırık ögretmen  Dae Woong , Gumiho'yu bulur ve yıllarca hem özlemini hissettiği hem intikamını almak istediği bu kızcağızımızın hayatını mahvetmek için planlar yapar. 

Draması başka güzel, kitabı bambaşka güzel ...
2.kitap için inşallah çok beklemeyiz 😊Peki bu dizimizde çalan kitap okurken durmadan kulağımıza gelen müzikler mi ne ? 
 Peki bu soundracklar hangi sahneler ile bir oldu derseniz ;


Dramayı izleyip asla unutulamayacak bölümlerden biri olan Gemi sahnesinde çalan Lee Sun Hee-Fox Rain müzigidir ki bu müzik hala dinlemekten ayrı keyif almamı sağlar . 

Size minicik bir spoiler aşağıdaki videoda bulabilirsiniz hem müziğimiz hemde o eşsiz sahnenin kısacık bir bölümü 😍😘😄

Bir başka unutulmaz müziklerden örnek vermem gerekirse No Min Woo - Trap müzigidir kuşkusuz. Her ne kadar sinir krizlerine girsek de her sahneye çıktığında gizemi ve sırrıyla merak uyandıran Dae Woong / Köpek Adam -Avcı- Ögretmen siz artık ne derseniz  sahneleridir. 

Peki bu kişi kimdir ? Derseniz aşağıda fimden bir kaç kare sizlerle ! 

Şuan bu yorum ve soundrackları hazırlarken bir daha mı okusam diye düşünüyorum. Dizide karakterlerin ne düşündüğünü anlayamazdık. Burada Mi Hoo(Gumiho) 'nun ve Dae Woong'u resmen hissedebiliyoruz. Ayrıca yetmezmiş gibi onun bu şapşal hallerini okumak ise bir ayrı keyif verici oluyor. Bu arada belirtmem gerekiyor ki kapağı ,edisyonu herşeyiyle çok güzel bir kitapda olmuştu. Olimpos önceden polisiye kitaplarıyla kalbimi çalarken şuan Kore kitaplarıyla gönlümü feth etti desem yeridir.Bu Tur bambaşka bir tur takipte kalın :) Şimdiden Keyifli okumalar dilerim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder