20 Nisan 2017 Perşembe

Amy Plum / Benim İçin Öl Kitap Yorumu


Kitapla Mola kızlarından ve İş yerimden zaman bulunca yıllardır dolabımda beklettiğim Amy Plum 'un Revenants Serisine başlamaya karar verdim. Kitap Soluğu'nu facebookta ilk kurduğum zamanlarda sosyal medyada sık sık okunup bir sürü yorumlar gördüğüm bu seriyi sanırım herkes okuduğu için o dönem okumamışım 😃 Olsun şuan güzel bir kitabı geç oldu ama güç olmadı halimle bir güzel okudum ,bitirdim ve yorum bile yazmaya karar verdim.

Zombi Okudum ! Vampir Okudum ! Hatta Trollerle ilgili bile kitap okudum !! Ama ben Geri Dönenlerle ilgili hiç bir kitap okumadım. 
Fantastik kitaplarda özlediğimi buldum sanırım, artık boyuna giren dişler, ölü insanlarla  oradan oraya amaçsızca gezen Zombilerden sonra hayatını birinin hayatını kurtarmaya adayan ölüp 3 gün içinde uyanan Geri Dönenler içime su serpti. Fantastik dediğimiz türde sıradanlıktan uzak olmak aklımıza geliyor. İşte  bu kitap bana bunların hepsini verdi 😍

Vampir Günlükleri serimizin ana karakterleri Deamon ve Stefan'da serileri sevmişe benziyor 😊 

Vincent ve ailesi (tabiki hiçbiri öz ailesi degil) insanlardan gizli bir şekilde yaşamlarını sürdürüp, ölmek isteyen insanların hayatlarını kurtarıp defalarca dünyaya geri gelen canlılardır. Evet aslında mantık açısından canlılar çünkü ilk öldükleri zaman kaç yaşındalarsa diger ölümlerinde tekrar o yaşa dönüyorlar. Ayda 1 uyku uyumak zorundalar . Ama birde bunların kötü olan geri gelenleri varki onlarda insanların zayıflıklarından yararlanıp intihar etmelerini sağlıyorlar. Bu olay nerede geçiyor derseniz .Aşıklar Şehiri Paris 😍😍

''Sana sıradan bir tecrübe vaat etmiyorum Kate . Keşke kendimi normal bir adama dönüştürebilseydim de hayatımı ''ayaklı ölü ''haline getiren bu travmalar olmaksızın daima yanında olabilseydim''Peki bu Kate kim ? Kendisi bir lise ögrencisi. Ailesini trafik kazasında kaybedip ölümün onda yarattığı ağır travmayla geride kalan ablası Georgia ile birlikte Paris'e büyükanane ve Büyükdedesinin yanına taşınıp hayatlarına yeniden başlarlar. Kate sakin , durgun ve dost asla şeffaf olmayan bir kızken , Georgia hayatını uclarda yaşayan , bar ,alkol ve erkekler en büyük ilgi olanı olan bir kızdır. 

Georgia'nın zorlamalarıyla cafe'de okuduğu kitap sırasında bir kaza geçirip son anda hayatta kalan Kate hayatında bir sürü tesadüfleri bir anda yaşamaya başlar ve en büyük tesadüf de Vincent'tir.  Aralarında bir anda Pat! diye patlayan aşk ateşi ölüm ve yaşam arasındaki büyük mesafeyi bir anda yok eder.  Okuduğum kitap yorumlarında bu Pat diye gerçekleşen aşka olumsuz eleştiriler vardı ancak Kate 'in ailesinin kaybının yarattığı travmadan dolayı Vincent'den ayrılması bence bu kitabı güzelleştiren ilk noktaydı. Çünkü herkesin yapması gereken tepkiyi vermişti. GERÇEKÇİYDİ! 
Okuduğum fantastik kitaplarda macera kısımları hemen gelirken bu kitapta son sayfalarda geldi. Açıkcası daha çok Vincent ve Kate 'in ilişkiye olan adaptelerini daha çok gördük.

Numa (Kötü Kalpli Geri Dönenler) 'ların İyi Geri Dönenleri mahvetmek için Kate'in ablası Georgia'yı kullanması ve Kate 'i iki arada bir derede bırakmalarıyla heyecan arttı. 

2.Kitap için ümitliyim. Bakalım beni neler bekliyor. 🙈🙉🙊 Eger yaş ortalamanız 16-25 arasıysa keyif alacağınız , 25-35 arasıysa ımmm ! kafa dağıtmalık diyeceğiniz bir kitaptı. 😮 

Bir sonraki kitap yorumumuzda görüşmek üzereeee 🙋

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder