26 Ocak 2017 Perşembe

DİLEK TAYGUN | KALBİME FISILDA KİTAP YORUMU

Herkese Merhabalar 

Aslında 2017 'imin Ocak ayının son günlerinde okuduğum kitaplarımdan Dilek Taygun - Kalbime Fısılda ile karşınızdayım.

Kitabıma yılın ilk gribi ile başladım .''Yazarı hemşire belki derdime derman olur kitabı '' diyerek çevirdim sayfalarını. Aman Allah'ım ! Onca kitabın arasında ne iyi etmişimde tercih etmişim okumayı ...İçtiğim ıhlamurum 1 , kitabım 2 ayrı damağımda tat bıraktı desem yeridir.
Kolay kolay bu kadar övgülü yazmam yorumlarımı takip edenler bilir ama işte bu kitaba söyleyeceğim sözler ilerleyen cümlelerde daha  da övgü durumumu aşabilir 😄
İlk önce kitabımıza ait bir Arka Kapak yazısı ve Cast ile başlayacağım .Arka Kapak 
Bir kalp ikinci kez aşık olabilir miydi?

Kalbini aşka, sevgiye, mutluluğa, en önemlisi de yaşamaya kapatmış bir adam ve kendi mazbut dünyasından bir anda alınarak, ışıltılı bir hayata mahkûm edilen gen bir kadın.

Dıştan peri masallarına özendiren, gerçekte ise nefretle bezenmiş bir hayat…

Ömer Atay, yıllar önce kalbini aşka dair her şeye kapatmıştı. Sevgi, aşk, mutluluk gibi duygular onun için birer basit kelime halini alırken, sadece iş odaklı yaşamından ve süre gelen hayatından oldukça memnun bir adamdı. Ta ki dedesinin ani ölümü ile kendini bir anda istemediği bir evliliğin içinde bulana kadar. 

Buket Say, kendi halinde yaşayan sessiz, sakin bir genç kızdı. Hayat onun için ailesinden ve sakinlikten ibaretti. Bir gün, evine gelen iki adamla tüm hayatı bir anda değişmiş, kendini ait olmadığı bir evde ve ait olmadığı bir toplumun içinde bulmuştu. 

Bir adamın güç ve sevgi arasındaki bocalayışı…

Bir kadının gurur ve sevgi arasındaki imtihanı…

İki gönülde filizlenen sevgi... Gurur ve gücü yok etmeye yeter miydi?
(Tanıtım Bülteninden)Ömer Atay 


Not : Kuzenimin adı ve soyadını alan ana erkek karakterimiz malesef görünüş olarak hiçte kuzenime benzemiyor .
Zira kitabımız daki Ömer Atay yemyeşil gözleri ve yüzündeki alaycı gülümsemesiyle yer yer yüzüne tokatı indirmek istediğim bir beyefendi. 

Bir beyefendi ama bu beyefendi hiçte öyle hafife alabileceğimiz nitelikte değil kendisi zenginlik ile birleşen hayatında kral olarak yaşayan , aşkı 1 kez tatmış ve aşka küsmüş tam bir Cellat !Buket Say 

25 yaşında  hayatını ailesine adamış  Avukat Buket Say.
İnatçılığı ile saçımı başımı yoldurup sonra ''Ah canım ! ne çekti ya 😢 '' diyip beni tam bir duygu karmaşasına sokan Buket Say !

Siyah saçlı , kumral gözlü , sivri dilli, aşk hakkında hiç birşey bilmeyen dediğim dedik ana baş rol kadınımız!
Kitap Yorumum 

Dedelerinin önceden yaptığı anlaşma yüzünden bir anda Buket'in hayatı Ömer ile nikah masasında birleşir. Bu birleşme ilk andan itibarende yeni evlimizin evlerini Cehennem kocasını ise Şeytan olan bir geleceğin sadece minik bir fragmanına sürükler.

Ömer içinde aslında hayat Buket'in ki kadar zordur . Çünkü ;  ilk aşkı , bir çok fedakarlık yaptığı Bahar'ı kaybettikten sonra kalbine kimseyi almayan acıma duygusunu kaybeden bencil bir adam haline gelmiştir. Birde şimdi zenginligine zengilik katmak için taşralı bir kadına karım demek zorunda kalmıştır.

Bir kalp ikinci kez aşık olabilir mi ? 
Aşk 1 keredir oda dogru insan içindir derim !
Yine sözüme istinaden kitabımızda da yer yer bu fikrimin dogruluğunu yaşadım. 
Peki bu aşk Bahar mı Buket mi ? Sizin iyice kafanızı karıştırayım 😄Ömer'in güvensizliği Buket'i gün gün öldürmeye yetiyordu. Çünkü igneleyici dili ve herşeyi para ile çözebileceğine inanan hayata bakışı ile hiçte sevilesi bir adam olduğunu söyleyemem.

Evlendiği kadının avukat olduğunu bile bilmeyen bir adamdan bahsediyorum ! 😃

“Hayatın bir oyun olduğunu son iki haftadır daha net anlamıştım. Bazen acımasız, bazense fazlasıyla tatlıydı. Şu zamana kadar genellikle acımasız yönleriyle baş etmeye çalışsam da, son iki haftadır hayatın tatlı yönlerini de yaşamaya, tatmaya başlamıştım.”

Aşka olan ,dosta olan tüm öfkesini malesef Buket'ten çıkarıyor Ömer . Ancak yazarımız konuyu hemen ele alıp ''Allah'ın sopası yoktur Ömer !'' diyip son 50 sayfa ohhhhh ! diye sayfaları çevire çevire okuyorsunuz. 

Kitap ile ilgili aşağıda spoilerlara gireceğim. 
Okumayanlar lütfen bakmasın derim . Okuduktan sonra ama bakın ki bol dedikodusunu yapalım 😃Spoiler İçerir ! 

*Ah Ömer Ah ! Sen ne akıllanmaz ne uslanmaz ne aşktan anlamaz bir adamsın. Başkasına olan aşkının acısını nasıl aşkı hiç tatmamış bir kadından çıkarırsın.Birde yetmez rızasını almadan sahip olursun ! 
*Ah Ömer Ah! Buket seni terk ettiğinde nasıl olurda hemen bırakırsın . Bu erkeklerin pes edişleri yok mu! Hemencecik boşadı malesef. Ama Buket'im canım hayatına kimseyi alamadı . Müstehaktı da işte olmadı 😃
*Yazarın en sevdiğim yanı Buket'in dik duruşu boşanmasına rağmen hemen Ömer diyip kollarına atlamamasıydı. Yalan yok klasik film ve kitap gibi heh şimdi Ömerden çocuk doğurur yıllar sonra karşılaşırlar barışırlar derken beklediğimin aksine Buket'in avukatlık işleri yüzünden başına aldığı belanın sonrası Ömer'in hayatını kurtarması beni bir ayrı olumlu yapan noktalardandı. 
*Bir an Ömer'in vurulduğu anı izledim desem yeridir. Harikaydı !

Bir Sonraki Kitap Yorumunda Görüşmek Dilegiyle... 

1 yorum:

 1. Merhaba ;

  Bloğunuzu ilgi ile takip ediyorum. Çok faydalı içerikler paylaşıyorsunuz. Bloğunuz'dan para kazanmak için %50 Komisyon ile İnstaKitap Setine Satış Ortağı Olabileceğinizi Biliyor Musunuz ? https://goo.gl/iLiflK

  İnstakitap İnstagram üzerinden para kazanmanın kitabı para kazanmanın tüm metotları, butik açmak, satış yapmak, takipçi artırmak, 4 ayrı kazanç metodu.
  Herkese hitap eden yöntemler, sürekli güncellenen tedarikçiler, hepsi 3'lü kitap setinde. Sitemize gelen 100 ziyaretçiden 1'i sipariş veriyor.

  Sizi de satış ortaklarımız arasında görmekten memnuniyet duyarız.

  YanıtlaSil