28 Haziran 2015 Pazar

Kitap Gurbeleri Blog Tur 3.Gün I Yasak Cennet Kitap Yorumu


Bugün turumuzun 3.günü ve şimdiye kadar Ön okuma , Alıntı , yorumlar ,Cast gibi kitap hakkında her detayı size verdik :) 
Bugünde yorum sırası bende *.*

Yorumuma başlamadan önce size şunu söylemek istiyorum . 
''Atın tüm ön yargılarınızı ... Fantastik yazamaz bir türk yazar demeyin. Okuduğunuz tüm kötü fantastik kitapları unutun . Ön yargılarınızı kıracak bir kitabın yorumunu yapıyorum şimdi''


 Aden fantastik kitap yazmaya çabalayan ve bunun için en uygun mekanın Venedik olduğunu düşünen çılgın fikirli ancak bir o kadar sakin bir kızdır. Arkadaşının kafesinde çalışıp her boş anını ise yazdığı kitaba veren Aden bir gün yaşlı bir adama yardım etmenin hayatını tepetaklak edeceğinden habersizdir. 

Evinin kapısının aniden çalındığı bir akşam karşı koyamadığı adamlarla geldiği malikane artık Aden'ın kabul etmesini beklemeden evi olmuştur. Gittiği bu malikane yardım ettiği yaşlı adam Leonardo Maximillian'a aittir. Leonardo'nun ve malikane de çalışan görevlilerin tutumlarını yakından inceleyen Aden kafasındaki sorularla mücadele etmekten kendini alamaz. Leonardo'nun akraba gibi sevdiği James Maximillian 'ın ''insan'' kelimesini söylemesindeki tonları , evdeki resimler ve tavan süslemeleri artık  Aden 'ın  sorularının cevabına ulaşmasına neden olur . 

''Siz insan değilsiniz dimi ?'' 

İşte bu soruyla asıl hikayemiz başlar. :) 


 Gözcüler yada Düşmüş Melekler 2'ye ayrılır. 

1. Işık Gözcüleri (Leonardo Maximillan 'ın lideri olduğu)
2.Karanlık Gözcüleri ( Liam Lancoletti 'nin lideri olduğu)Liam , Leonardo'nun elinde bulunan ve o kimdiyse onu en güçlü kılan Cennet Taşı'nın peşindedir.Ancak karşısına çıkan Aden ise meleklerin rüya görmemelerine hatta uyumalarının ayıp sayılmasına rağmen rüyasındaki kızdır. 
 (azcık spoiler olmuş olabilir ama napıyım çok romantik :) ) 
Liam'ın birden Işık Gözcülerine geçmesi ile kitabımız başlar ama bundan sonra her kelimemin spoiler niteliğinde olmasından korkuma susuyorum :)

Yasak Cennet öyle bir kitap ki her biten bölüm sonunda yüzünüzde bir tokat yemişsiniz gibi his bırakıyor ve sizin ya ya ya nasıl yaaa? diye kendinizi bir yerden bir yere atmanıza da sebep oluyor.
En kötüsü ne biliyor musunuz ?
Başladığınız an ile bittiği an arasındaki mesafe o kadar kısa oluyor ki 2.kitap için yazarı bulup kafasına silah dayayıp ''hadi çabuk çabuk yaz 2.kitabı sen nasıl böyle final yapıp bizi kahredersin '' dememek için zor tutuyorsunuz kendinizi :)
Ben yalnızca şunu söylüyorum okuduğum en iyi Fantastik kitaplardan biriydi.
Eger bu türü seviyor ve sevmek istiyorsanız iyi bir başlanğıç diyebilirim. Melliot <3
Şimdi Liam olmasaydı peki kim derseniz kuşkusuz Melliot <3
Hani bir kanayan yara vardır ya Melliot işte tam öyle.
Anlatmaya kalksam tam spoilerlık cümlelerle gelirim .
Kendisi 10.000 binlerce yıl önce doğmuş bir melek .
Aden'ın mühürlüsü ...

Düşünsenize bir yanda rüyalarına girdiğiniz Liam; Bir yanda da sizi olmayan kalbinin her yerinde hisseden Melliot :)

Ne söyleyeyim daha ...
1.kitabın finali yüzünden uyku bize haram .
2.kitabı merak ile bekliyorum.Keyifli okumalar dilerim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder