14 Mayıs 2015 Perşembe

MUCİZELER YAGARKEN / KRISTIN HANNAH KİTAP YORUMU - NE ? NASIL ? ŞAKA YAPIYORSUN ! DEDİRTEN BİR KİTABA HOŞ GELDİNİZ. O HALDE BUYRUN YORUMA :)

 ARKA KAPAK YAZISI

Bazen bağışlamak, umut etmek ve mucizelere inanmak gerekir… Hayatının en büyük ihanetine uğrayan, terk edilen ve çok zor bir yıl geçiren Joy Candellaro, Noel yaklaşırken hep hayalini kurduğu maceraya atılmaya karar verir. Kimseye haber vermeden bir uçak bileti satın alır ve hiç tanımadığı bir şehre doğru yola çıkar. Fakat beklenmedik bir şey olur ve Joy kendini bir anda büyülü yağmur ormanlarının yakınlarında, muhteşem bir gölün kıyısında yer alan bir balıkçı kulübesinde bulur. Kulübede yaşayan küçük Bobby, yakın zamanda kaybettiği annesinin acısıyla başa çıkamamaktadır. Yalnızca hayalî arkadaşıyla konuşan küçük çocuğun babası Daniel da oğluna yardım edemediği için acı çekmektedir. Joy ikilinin hayatına tesadüfen girerek onlara yollarını bulmalarında yardımcı olur ve böylece aralarında güçlü bir bağ kurulur. Joy eski hayatını geride bırakıp bu yeni dünyanın bir parçası olmak istediğini fark eder. Fakat bu gerçek olamayacak kadar güzel atmosferde yanlış bir şeyler vardır. Joy hayallerle gerçeğin arasında bocalarken umudun peşinden gitmeyi seçer ve bir mucizeye tanıklık eder.
“Mutluluk aşılayan, umut verici ve çok romantik bir hikâye…”  Hartford Courant
“Kristin Hannah’nın şimdiye kadarki en iyi kitabı.”  The Columbus Dispatch
“Hannah kalbinizin en derinlerine dokunacak.”  Rendezvous
“Bu dokunaklı ve duygusal hikâye kalbinizi ısıtacak.” Romantic Times

Joy Candellaro; hayatının en büyük acı günlerini büyük aşk ile evlendiği kocası ve biricik kız kardeşi yüzünden geçirmekteydi. Filmlerde olabileceğine inandığı her şey tek tek Joy'un başına gelmeye başlamış ve altından kalkamayacağı bir psikolojiyi yaşamaktaydı.

Kız kardeşi biricik kocasına aşık olmuş ve buda yetmezmiş gibi Joy'un hayalini kurduğu bebek özlemini  şimdi kardeşi gerçekleşmişti. Hem kocasını hemde bebeğini almış buda yetmez gibi afdiliyordu. Joy daha fazla bunları yaşamamak hatta yaşanan yeri de terk etmek için havaalanına gittiğinde bir anda gördüğü tek uçak seferi bulunan ve birazdan kalkacak olan uçağa atlayıp nereye gittiğini bile bilmeden uzaklaşmaya karar verir.

Uçaga bindiğinde yaşadığı karmaşık düşünceler ve hala kardeşini affedebileceğinin düşüncesine kendini ikna etmeye çalışırken bir anda uçağın düşmesiyle Joy asıl macerasına doğru sürüklenir.
Ancak asıl hikayemiz burada başlar .

Ölmüş olan annesinin sesiyle kendine gelen Joy pes etmez ve birazdan yardıma gelecek olan ekibin onu bulmasını istemediği için bilmediği yolda hızla ilerler. Tek isteği ihanete uğramasına neden olan kardeşinin Joy'un öldüğünü düşünüp pişman olmasını istemesidir. Uzun yolları bitiren Joy sonunda yağmur ormanlarının içerisindeki eski otele girer ve minik Bobby ile karşılaşır

Bobby yakın zamanda annesini kaybetmiş ve babasıyla yaşayan ancak babası ile düşman gibi geçinen bir çocuktur. Yaşadığı travmalar sebebiylede hayali arkadaşlar edinmiş ve kendini hayattan ebediyen uzaklaştırmıştır. Joy bir kaç gün için girdiği bu eski otelde kendi yaralarını unutup Bobby ve Daniel (babası) arasını yapmak , en çok da Bobby'i iyileştirmek için mücadele vermeye başlar.   Daniel ilk zamanlar bu yardımı red etsede gün geçtikçe Joy 'u kabullenir.Şimdi diyorsunuz ki eee tüm kitabı anlattın ne kaldı ki :)
Kitabımız size resmen büyük bir tokat indiriyor buradan sonra.. Son 15 sayfayı ne ? nasıl ? şaka yapıyorsun ? diye okumaya hazır olun . !


Şimdiden keyifli okumalar :)


**Şimdi Spoilerle bölümlere geçelim kitabı okumayanlar SAKIN aşağıya bakmasın **

Kitaba ilk başladığımda asla tahmin edemeyeceğim bir finaldi benim için. Bittiginde beğendim mi ? Begenmedim mi ? diye sormadım da değil. Ama vardığım kararla Begenmişim. Çünkü bu bir mucize.
Joy'un uçakta aslında yara alması ve ruhunun Bobby'i bulması... Daniel'in görmeden sırf oglu için Joy'un varlığına inanması ve varmış gibi davranması.. Bilmiyorum ama pek çok yazar bunu denese bu şekilde içimde tebessümler bırakarak yazamazdı.

Kısacası bence Kristin Hannah kalemine sağlık demekten başka bir şey bırakmadı .

Bir sonraki yorumda görüşmek üzere *.*

10 yorum:

 1. Ciddi bir kitap okurken aralarda Hannah okuyorum ve tiryakisi oldum diyebilirim. O kadar da çok kitabı var ki hangisi yeni, hangisi eski insan bilemiyor. Konusu itibariyle bu kitap da çok ilgi çekici görünüyor. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tadımlık bir kitap kafa dağıtmak isterseniz mutlaka tavsiyemdir. İçinizde bir süre duyguya hitap edeceğinden eminim . Rica ederim yorumunuz için asıl ben teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Ciddi bir kitap okurken aralarda Hannah okuyorum ve tiryakisi oldum diyebilirim. O kadar da çok kitabı var ki hangisi yeni, hangisi eski insan bilemiyor. Konusu itibariyle bu kitap da çok ilgi çekici görünüyor. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Hannah kitaplarına da kitaplarının kapaklarına da bayılıyorum.Güzel bir tanıtım olmuş,sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Hannah benim en duygusal dönemlerimde okuduğum yazarlarımdan biridir. Hakikaten de ruh haliniz o dönem el verişliyse harika oluyor :)

   Sil
  2. Size bu kitap hakkında aklima takilan bi sey sormak istiyorum sorabilir miyim ?

   Sil
  3. Sonunda joy a verilen hediye nedir siz çıkarabildiniz mi ? Aldığım en güzel hediye bu diyor ama ne olduğunu söylemiyor.

   Sil
 4. Blogumdaki hikaye yarışmasına davetlisiniz :)

  YanıtlaSil
 5. Brn bu kitabı pdf olarak indirdim ama eksik gibi gözüküyor arkadaşlar bana bu kitabin ilk sayfasını atar misiniz

  YanıtlaSil
 6. Brn bu kitabı pdf olarak indirdim ama eksik gibi gözüküyor arkadaşlar bana bu kitabin ilk sayfasını atar misiniz

  YanıtlaSil