24 Nisan 2014 Perşembe

Pabucumun Ajanı - Asude Kitap Yorumum Kahkahalarla sizlerle ! Arka Kapak  Yazısı
Ben Deniz Akın; Fiyasko Birlik Başkanı, yirmi beş yaşında, babasının kızı, annesinin kız kurusu, ekonominin niteliksiz iş gücüyüm. Klasik bir dünyalı, yurdum insanı, fazlaca dağınık ve meteliğe kurşun değil, ancak palavra sıkan beş parasız biriyim.

Tuna Üstüner ise Enler listesinin zirvesinde bir yakışıklı, holdinglerin genç veliahdı, titiz ve disiplinli tam bir Kurumsal Kasıntı. Ben bir enkazsam o bir saray, ben bir köleysem o bir kral, ben bir esintiysem o bir tufan. Ve o benim hem felaketimin, hem de kurtuluşumun adı.

Bizim hikâyemiz nefretle başlayıp, şiddetle devam ederek, aşkla yol aldı. Beni şirketinden kovması hiçbir şey ifade etmiyordu, çünkü kanunlar bizi birbirimize mecbur bırakmıştı. Tuna her gün beni görecek ve ben her gün onun aşkıyla savaşacaktım. Bu aşk çıkmazının ortasında onu mahvetmek için tutulan bir ajan olduğumu ise çoktan unutmuştum.
Hem de onunla evlenecek kadar!
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap Yorumum 

Asude'nin Ephesus çıkış kitabı olan Gül ve Avcı beğenimi kazanmasına rağmen bazı eksikler bulmuştum ve yazarın çıkış kitabına ''Nazar Boncuğu '' ismini takmıştım .

Pabucumn Ajanı'nı da büyük merak ve heves ile elime aldım . Hayretler içerisinde kaldım . Türkiye de sayılı okuduğum Romantik -komedi yazarları varken Asude tüm okuduklarımı unutturup bende gerçekten Romantik - Komedi yazarı olarak adlandıracağım yere sahip oldu.

Gerek esprileri , gerekse karakterlerin gerçekçiliği sizi kitabın içine çekmekle kalmıyor aynı zamanda böyle ince mizaca sahip olması sizin takdirinizi de kazanmasına neden oluyor.

Bir çok sayfasında kahkahalarıma hakim olamadım .  Genellikle okuduğumuz kitaplarda kusursuz kadın - kusursuz adam aşkları bulunmakta ancak Pabucumun Ajanı sizi mükemeliyeti değil gerçekçiliği hissetircek.

Deniz Akın ; 

 Gayet pasaklı 
 Nerede ne konuşmasını bilmeyen 
 anı yaşayan  
işsiz 
 iş konularında fazlasıyla beceriksiz 
55 kilo
 hatta minik bir göbege bile sahip :) 

Şimdi bayan karakteri kötülemekte üstüne olmayan biriyim ama konu erkek karaktere 
gelince hele hele bu erkek karakter Tuna olunca bir duruyorum :)


Tuna Üstüner ;

Ankara'nın ünlü Üstüner holdinginin veliahdı
Muazzam derecede karizmatik 
Nadir gülen 
Görebileceginiz en kıskanc adam 
Yemyeşil Gözlere sahip 
Deniz'in de söylemesiyle Uranüslü bizim dünyamıza ait olamayan kusurlu ama kusursuz adam :)
Huysuz ve tatlı kadın gibi oldu idare edin :)
Romantik film tadında , aşk ve komedi unsurlarını anlatırken konudan çıkmayan , Aşkın romantik boyutunun yanında sevimliliklerini de gösteren bir romandı. 

Tuna'nın sevgilisi Çisem 'e , Deniz'in yaklaşımları ve sözleri kahkahalarınızı tutamama sebebi. 
Hele o Tuna'nın kıskançlıkları , sahiplenmeleri <3 

Kitabın içeriğinden de daha yüzeysel bahsetmek gerekirse ;
Deniz uzun süredir işsiz ve artık onu işe almayan patronlardan öcünü almak için sahta bir CV hazırlar ve bu Cv gerçekliği olman hayal ürünleriyle dolu tamamen alay unsurludur. İntikam için seçtiği iş yeri ise Üstüner Holding'tir. Deniz güvenlikten aldığı isimle Ahmet Tekinalp ismiyle içeri sızar ve Cv'sini bırakır . Ancak bir şeyi unutmuştur ki Ahmet Tekinalp Üstüner holdingin ortağı Tuna'nın can düşmanıdır. Tuna Cv 'yi okumadan düşmanı Ahmet'in tanıdığı diye Deniz'i işe alır .
Ancak Deniz Cv'yi nasıl yok edecektir  ? 
Tuna'nın düşmanının tanıdığı olmasından dolayı delici ve öldürücü bakışlarından nasıl kurtulacaktır ? 
Kalbini bu sert görünüşlü adamdan nasıl koruyacaktır ?
Ahmet'in ajanlık teklifine ne diyecektir ? 
Herşeyin önemlisi bu kadar olayın içine nasıl bir anda düşmüştür :)

Kahkahaya hazır olun ..
Şiddetle Tavsiye Kitaplardandır .. 

2 yorum:

  1. Ben de kitabı bugün okumaya başladım. Hatta bazı yerlerin altlarını da çizerek ilerliyorum ki sonradan dönüp baktığımda hissettiğim şeyleri tekrar hissedebileyim.

    Güldüren, gülümseten bir kitap gibi duruyor. Çabuk da bitecek gibi :( çok hızlı ilerliyor çünkü.

    YanıtlaSil
  2. *18 sahneler mevcut mudur acaba

    YanıtlaSil