16 Kasım 2013 Cumartesi

Konu ''Historical Romance '' olunca Vemutluson'da konu kapanır :) Tanıtımımız başlasın


Merhaba ; 

Uzun zamandır kitap tanıtımlarından kaçan ben yine yeni bir kitap tanıtımıyla geri dönüş yaptım . İçinde aşk varsa hele bir de ''Historical Romance '' ise o kitap okunur :)

Peki şuan tanıtımına geçtiğim kitap ne mi ?
İşte Karşınızdaaaa..
 


Julianne Maclean 'ın her kitabı okunur hele birde Ephesus şu İskoçlarında kitabını çıkarsa ahh ! Bir tatlı okunur bir tatlı okunur ki sormayın :)

Kitabımıza geri dönelim  ;

Beni Aşka İnandır ile Ephesus Yayınlarından çıkan Julianne Maclean büyük bir ilgi gördü. Ama görülmeyecek gibi de değil :)

Konusunu okumanız bile yetecek eminim ;

Konusu ; 


"Hayat ve duyguyla dolu ışıldayan bir roman." 
-Jo Beverley-

"İnanılmaz bir tutkuya sahip, kıpır kıpır bir hikâye."
-Cathy Maxwell-

Sevgili kardeşim Clara,
Londra sosyetesi hiç aklıma gelmeyecek denli karışık! Her gece başka bir balo veya toplantı var, her gece başka başka ışıltılı mücevherler, hışırdayan elbiseler dönüp duruyor. Zaman zaman orada burada pot kırmaktan korksam da, hedefime (daha doğrusu annemin hedefine) ulaşmakta başarı elde ediyorum sayılır. Annem, bana koca olarak son derece uygun bulduğu birkaç beyden gördüğüm ilgi karşısında mutluluktan havalara uçuyor. Ama sevgili kardeşim, bir dük var ve benim için ondan başkasına bakmak dahi öyle zor ki! İtiraf etmeliyim ki kalp atışlarımı, balo salonunun karşı tarafından fark edilebileceğinden korkacağım kadar hızlandırıyor. İsmi James Langdon, Wentworth Dükü. Bu sözlerim kulağa abartılı gelebilir ama bana daha önce hiçbir erkeğin hissettirmediği şeyler hissettiriyor. Ama bu duygularımı bastırmalıyım. Zaman zaman onun karanlık geçmişine dair fısıltılar duyuyorum ve insanlar kendi aralarında ondan Tehlikeli Dük diye bahsediyor. Ah Clara! Gizliden gizliye onun beni seviyor olabileceğini düşünerek mutlulukla doluyorum, ancak bir yandan da ilgisinden korkuyorum. Gerçek aşkı bulmak için çok uzun zaman bekledim ve şimdiyse kalbime zarar gelmemesi için ona karşı koymalıyım.
Keşke ne yapmam gerektiğini bilebilsem...
Seni seven kardeşin,
-Sophia-

Çok Ara verilmeden çıkan Aşkın Kollarında yazarın 1.kitabında aldığı begeniler nedeniyle çıkış zamanından şimdiki zamana kadar hala bir çok historicalcinin dolaplarını süslüyor :)

Ki bence her geçen kitap bir öncekinden daha da muhteşem .. ! :)

Konusu ; 


Clara Wilson, Londra'ya onca yolu adını temizlemek için gelmişti. İnatçılığı, okyanusun öbür tarafında evlenmesini neredeyse imkansız kılarken, yanlışlıkla gittiği bir baloda kendisini Rawdon Markisi Seger Wolfe'un kollarında bulmuştu. Clara daha önce hiç âşık olmamıştı ama markiyle tanıştığında bu hissettiğinin aşk olduğundan hiç şüphe duymamıştı. Ne yazık ki aşk, kafasındaki en son şeydi. Buraya kendisine bir eş bulmaya gelmişti, bir hovarda değil.

Kötü şöhretli Marki ise Clara Wilson ile tanıştığında ona karşı öyle güçlü bir arzu duymuştu ki, kendisini aristokrat Londra'nın girdabına yeniden kapılmaktan alıkoyamamıştı. Şimdi kendisine hiç uygun olmayan bu güzelliğin aşkını kazanmak için mücadele ederken, bu oyunda kendi kalbini de ortaya koyacaktı. 

"İşveli bir kadın, enfes bir şekilde hınzır bir erkek ve çok iyi sunulmuş bir Viktoryan atmosferi içinde MacLean okuyucularını büyülüyor. Özel kıvılcımları ve şehvet anlayışı onun zirveye yükselişinin önünü açıyor."
-Romantic Times-

"Türünün harika bir örneği."
-Jo Beverley-

"Bu kitabı, iki muhteşem gün boyunca başımı kaldırmadan okumanın keyfine vardım. Hikâye bal gibi akıp gidiyor ve yerinde olmak isteyeceğiniz karakterlerin yaşadıklarını okuyarak sayfaları çevirirken aldığınız lezzetten parmaklarınızı yalıyorsunuz. Muazzam bir hikâye anlatıcı olan ve öykülerine neredeyse şarkı söyletecek denli hayat katan yazarın anlattıklarına gömülüp gidiyorsunuz. Bu kitabı vakit geçirmeden 'okunması gerekenler' listenize eklemelisiniz."
-Suzanne Coleburn-
(Tanıtım Bülteninden)Kitapların fiyatlarının gerek liste fiyatı gerekse internet satış sitelerinde ki uygunluğuda tavsiye etmeme daha yardımcı oluyor :)
(Takipcim ögrencilere bu sözüm bu kitap için para biriktirebilirsiniz :) )

idefix.com  <= Tık Tık

ilknokta.com <= Tık Tık

kitapyurdu.com <= Tık Tık

Kitaptan birinci bölümü okumak için ;

Beni Aşka İnandır 1.Bölüm için TIK TIK

Aşkın Kollarında 1.Bölüm için TIK TIK

Yakında Alıntı ve Yorum eklenecektir . 

Güncel haberler için

Kitap Solugu 'na Uğramayı unutmayın :) Kitap Soluğuna geçmek için TIKLayınız :)

Okumayan Kimse Kalmasın ! 

2 yorum:

 1. devamını merakla beklediğim serilerden...
  Bu kız kardeşler çok çılgın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bendee . Ama aldıgım duyuma gore cok fazla beklemeyecegiz :-)

   Sil